مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده
همزمان با صدمین سالگرد جشنواره خودرو در ژنو ، مازراتی پرده از تصویر کلی محصول جدید خود برداشت. گفته شده که Alfieri کوپه "دری به سوی آینده" برای این کمپانی ایتالیایی است که هنوز برای محصول قبلی در صدر میدرخشد. در این پرده برداری اشاره ای به تاریخ دقیق عرضه Alfieri نشد. 

در زیر بدنه فوق العاده جذاب و دارای قوس و انحنای مازاراتی Alfieri یک شاسی کوتاه GranTurismo MC Stradale  مخصوص جاده قرار گرفته ، فاصله بین محور جلو و عقب 24 cm کمتر شده و همچنین به همراه موتور خورجینی Maranello هشت سیلندر با حجم هر سیلندر 4.7 لیتر و قدرت 460 اسب بخار و گشتاور 520 نیوتون متر. مسیر قدرت توسط یک گیربکس فعال شونده با برق و 6 دنده تعیین میشود و دیفرانسیل عقب ضد لغزش آن و محور سخت گشتاور ، گیربکس (جعبه دنده) را به موتور متصل میکند. کابین Alfieri روی چرخ های عقب خودرو سوار شده ، در حالیکه محفظه موتور آن در جلوی کاپوت قرار دارد. جلو پنجره مشبک دندانه دار Alfieri کمی باز میشود و جریان هوا را در آن برقرار میکند. دو ورودی هوای دیگر نیز روی گلگیر عقب خودرو جای گرفته و گلگیر جلو را نیز درگاه موتور مرسوم مازراتی می آراید. در جلو کناره های جلو پنجره ای مقعر دو چراغ LED زنون قرار گرفته در حالیکه چراغ عقب آن از نوع Candy Cane می باشد. همچنین این خودرو دارای سیستم اگزوز مخصوص  است.

دیسک ترمز سرامیکی-کربنی  GranTurismo MC Stradale و کالیبر ترمز قابل توجه Brembo بالای 21 اینچ درچرخ عقب و 20 اینچ در جلو می باشد که هر کدام آنها از یک قطعه جامد آلمینیومی مخصوص ساخته شده است.
با پیشروی به سمت عقب خودرو ، اتاق ماشین باریک تر می شود. خط منحنی گلگیر عقب ، کناره ماشین را گرفته و تا زیر در امتداد می آید. یک برآمدگی عجیب در بدنه آن در پایه پنجره جانبی تعبیه شده که به منظور ستون سطح شیبدار آن است که با تقلید از Maserati A6 GCS-53 سال 1954 ، طراحی شده است. ضمنا این اولین باریست که در رونمایی یک ایده ، در زیر کاپوت واقعا موتور قرار گرفته.

مازراتی طبق معمول اتاق خودرو را ساده نگه میدارد و بر بی آلایشی آن تاکید دارد. در داخل خودرو یک داشبورد معلق تعبیه شده که در مرکز آن یک صفحه نمایش لمسی قرار گرفته که یک صفحه پوشیده شده با آلمینیوم است که با یک پایانه مسی یونیزه مثبت شده است.
.ویژگی های گرافیکی روی صفحه نمایش مقیاس سرعت و دور موتور را با عقربه ای ثابت نمایش میدهد در حالیکه به جای آن اعداد دور عقربه می چرخند. صندلی های جلو و عقب نیز از عناصر ساختاری خاص خود پیروی میکند.

نام Alfieri در واقع از Alfieri Maserati آمده که این آقای مهندس یکی از دو برادر موسس شرکت مازراتی است. امیدواریم که این ایده و تصویر ترسیم شده از مازراتی جامه عمل به خود بپوشاند.


مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده

مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده

مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده

مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده

مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده

مازراتی Alfieri کوپه ، دری به آینده


دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود