پنج تکنولوژی آینده اتومبیل ها

امروزه در جهان تکنولوژی , جدیدترین تکنولوژی که به بازار می آید مانند تکنولوژی های قبل که بیرون آمده خوب و کارآمد است. صنعت آتو (auto) تکنولوژی های جدیدی را برای ما به طور مداوم بوجود آورده . چه برای امنیت , چه برای تفریح،برای سودمند بودن یا به طور ساده برای نوآوری پاک.

چندین تکنولوژی جدید ماشین به طور اختصاصی برای امنیت ساخته شده اند یا حداقل در چند مورد امنیتی روی آنها تمرکز شده . بعضی از آخرین اختراعات ماشین جز هیجان انگیز ترین تکنولوژی هایی هستند که می توانستند انقلابی را نه تنها در صنعت آتو بلکه در انتقال انسان ایجاد کنند.

 


 

5-اتومبیل هایی که می توانند در جاده با هم ارتباط باشند :

کارخانه های اتومبیل و دولت آمریکا به طور جدی در حال تحقیق روی دو تکنولوژی هستند که می توانند باعث ارتباط ماشین ها با هم و اشیای اطراف آنها شود .

نزدیک شدن به چهار راه در حالیکه ماشین دیگری در حال رد کردن چراغ قرمز است را تصور کنید . در وهله ی اول نمی توانید آنها را ببینید ولی ماشین شما سیگنالی را از آن ماشین که در راه شما قرار گرفته دریافت می کند و احتمال تصادف را اخطار می دهد یا اینکه به طور خودکار برای جلوگیری از تصادف ترمز را میگیرد . به این تکنولوژی در حال توسعه , ارتباط خودرو به خودرو یا v2v توسط سازندگان خودرو مثل فورد برای کاهش تعداد تصادفات جاده ای در حال تست است.

V2V با استفاده از سیگنال های Wireless برای فرستادن اطلاعات بین اتومبیل هایی که اطراف مکان خود هستند استفاده می شود .

در MIT , مهندسان بر روی اگوریتم v2v کار میکنند که اطلاعات را از طرف ماشین ها برای اندازه گیری مقدار فاصله مشخص بین دو ماشینی که در مسیر هم قرار میگیرند محاسبه میکند.

طبق تحقیقات خارج شده از اداره های ترافیک ایمنی بزرگراه در سال 2010 , v2vتوانایی این را دارد که تصادفات وسایل نقلیه را تا 79% در جاده ها کاهش دهد .

 

4-اتومبیل های خودرو :

این ایده ایده ی جدیدی نیست و انواع آن را در فیلم ها دیدیم و امروزه هم اتومبیل هایی هم وجود دارند که می توانند خود پارک کنند . ولی منظور از اتومبیل های خودرو این است که دقیقا از تمام نظر بتواند خودشان رانندگی کنند . در کالیفرنیا و نوادا مهندسان گوگل اتومیبل های خودرو در بیش از 200,000 مایل ( 321,869 کیلومتر ) در بزرگراه ها و جاده های عمومی تست کرده اند و اتومبیل ها تمام علامت های جاده ها و چراغ های راهنمایی را قبل از اینکه انسان توانایی تشخیص را داشته باشد دارند . این اتومبیل ها توسط انواع دوربین , سنسور و رادارهایی که روی آنها نصب شده توانایی تشخیص دارند. هم چنین قادر هستند تا 95% باعث کاهش تصادفات جاده ای شوند.


3-داشبورد تکمیل شده حقیقی:

جی پی اس و و دیگر صفحه نمایشهای داخل ماشین برای اینکه ما را از محل الف به محل ب ببرند خوب هستند و بعضی از اتومبیلهای گران تر و با کیفیت بهتر دارای صفحه نمایش روی شیشه جلوی خود هستند ولی در آینده نزدیک اتومبیل ها توانایی تشخیص اشیای خارجی در مقابل راننده و نمایش اطلاعات آن روی شیشه جلو را دارند.

BMW روی چند تا از محصولات خود از این تکنولوژی استفاده کرده که قادر به نمایش اطلاعات پایه ای از اتومبیل هستند ولی این تکنولوژی دراین اتومبیل ها در حال توسعه می باشد که در آینده قادر خواهند بود اطلاعاتی از اشیای اطراف نیز به دست بدهند.

 

2-کیسه های هوایی که به ایستادن اتومبیل کمک میکنند:

مرسدس در حال آزمایش کیسه های هوایی است که در زیر اتومبیل گسترش پیدا میکنند و به اتومبیل کمک میکنند که قبل از تصادف بایستد.کیسه های هوا جزوی از همه سیستم های امنیتی هستند و زمانی باز میشوند مه سنسورها تشخیص بدهند و در آن موقع اثر آنها اجتناب ناپذیر است.کیسه ها اصطکاکی ایجاد میکنند که به کم شدن سرعت اتومبیل کمک میکند و قدرت ایستادن ماشین را دو برابر زیاد می کند.

 

1-ذخیره انرژی در پنل ها :

اکسون بیل پیش بینی میکند که تا سال 2040،نیمی از همه اتومبیل هایی که از تولید خارج میشوند هیبریدی خواهند بود.این خبر خوبی برای محیط زیست است ولی یکی از مشکلاتی که با هیبرید وجود دارد این است که باتری ها حجم زیادی دارند و فضای زیادی را اشغال میکنند.حتی با پیشرفت باتری های لیتیم، هیبریدها قسمت تاثیرگذار وزن باتری را شامل میشوند و این باعث شده که ذخیره انرژی پنل ها به وجود بیاید.

این انرژی می تواند به صورت گرفتن ترمز یا روشن ماندن درجای اتومبیل در پنل ها ذخیره شود.این تکنولوژی کمک میکند که بتوان که سایز باتری های هیبریدی را کاهش داد.

تویوتا همیشه به دنبال پنل های ذخیره انرژی حجم کم بوده، ولی در حال حاضر پا پیشتر گذاشته اند و روی پنل هایی تحقیق می کنند که انرژی خورشیدی را میگیرند و در پنل هایی با حجم کم ذخیره میکنند.


نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
حمید
پاسخ
9 بهمن 1392 13:28
1
مطالب بسیار مفیدی بود.

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود