پلیس فتا : مجرمان می توانند موبایل را کنترل کنند
به گزارش زاگرس آی تی که طی مصاحبه ای با رئیس پلیس فتای استان اصفهان صورت گرفت ایشان متذکر شدند که سیستم   گوشی های همراه بسیار نفوذ پذیر هستند بنابراین نباید اطلاعات و تصاویر شخصی را در گوشی تلفن همراه نگه داشت همچنین راه کار هایی برای مقابله با نفوذ مجرمان پیشنهاد کردند که در ادامه مشاهده می کنید:

ستار خسروی امروز در مورد اینکه آیا اطلاعات گوش‌های موبایل می‌تواند توسط هکرها و یا سارقان هک شود، اظهار کرد: امروزه تلفن همراه، یکی از همگانی‌ترین ابزارهای رایانه‌ای و ارتباطی است به نحوی که همه افراد لااقل یک گوشی تلفن همراه با خود دارند.
وی افزود: گوشی‌های تلفن همراه در سال‌های گذشته از یک گوشی صرف به رایانه‌ای با امکانات فراوان تبدیل شده‌اند که با امکانات فراوان ارتباطی در اندازه ای کوچک تبدیل شده‌اند.

رئیس پلیس فتای اصفهان تصریح کرد: همین ویژگی ممتاز و جالب توجه تلفن همراه، آن را به هدفی تازه برای مجرمان تبهکاران تبدیل می‌کند لازم است تمام نکات ایمنی که برای رایانه به کار می‌رود برای تلفن همراه هم بکار رود.

وی ادامه داد: بیشتر تلفن‌های همراه از سیستم عامل ویژه ابزارهای همراه استفاده و فرمت بیشتر فایل‌های آن شبیه رایانه است که به همین دلیل برخی از ویروس‌ها و بد افزارها نیز در تلفن همراه اثر می‌کند.
خسروی با بیان اینکه گوشی‌های تلفن همراه مجهز به وای فای، بلوتوث و اینفرارد است، تأکید کرد: در هنگامی که از این وسایل استفاده نمی‌شود باید آنها را غیر فعال کرد چرا که مجرمان قادر به هک و نفوذ به گوشی و در اختیار گرفتن آنها هستند.

وی اضافه کرد: مجرمان تلفن همراه می‌توانند ضمن برقراری تماس‌های تلفنی به حساب فرد دارنده گوشی، اطلاعات و محتوای درون گوشی را به سرقت ببرند.
رئیس پلیس فتای استان اصفهان با تاکید به اینکه گم شدن تلفن همراه و یا سرقت آن بیش از سایر ابزارهای رایانه‌ای است، گفت: از این رو اطلاعات و محتوای ذخیره شده نباید در معرض خطر و آسیب‌های اجتماعی جدی ناشی از دسترسی سارق به آنها قرار گیرد.
به گزارش فارس وی همچنین افزود: تلفن همراه دارای قابلیت‌هایی است که می‌تواند به عنوان ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرند و بنابراین در اماکن مهم و حساس باید به توصیه‌های ایمنی بر عدم استفاده از تلفن همراه توجه کرد.

خسروی اضافه کرد: به پیامک‌هایی که به شیوه‌های مختلف همانند برنده شدن در قرعه کشی و مسابقات و امور خیریه و مواردی از این دست ارسال می‌شود اعتماد نکرده و اطلاعات کارت بانکی خود را که از این طریق طلب می‌شود را در اختیار این افراد قرار ندهید.


نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود