پرینتر سه بعدی
چاپگرهای سه‌ بعدی این امکان را برای ما فراهم آورده‌اند که هر چیزی که تصورش را بکنیم، در زمانی کوتاه بسازیم. کافی است نقشه سه‌بعدی جسم مورد نظر را رسم کنید تا این دستگاه، آن را با استفاده از پلیمرهای مایع، لایه به لایه روی یکدیگر سوار کند و پس از چند ساعت، آن را به شما تحویل دهد.

شرکت ژاپنی فاسوتک به تازگی اعلام کرده است می‌تواند مدل سه‌بعدی جنین متولدنشده را با هزینه‌ای نسبتا مناسب (۱۲۵۰ دلار) بسازد. برای این کار، ابتدا ناحیه لگن بدن مادر با استفاده از ‌‌ام. ‌آر. ‌آی عکس‌برداری می‌شود، سپس با استفاده از شبیه‌ساز بافت زیستی بدن، این اطلاعات به داده‌های سه‌بعدی بدن مادر تبدیل شده و در ‌‌نهایت در قالب یک فایل CAD آماده می‌شود. آخرین قسمت کار هم چاپ این مدل است: بدن مادر با استفاده از رزین شفاف و بدن جنین ‌با رزین سفیدرنگ، لایه به لایه ساخته می‌شود و پس از چند ساعت، نمونه سه‌بعدی جنین درون رحم مادر آماده می‌شود. نام این پروژه هم «شکل یک فرشته» انتخاب شده است. 


  منبع: دانستنیها

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود