مدیر جدید نوکیا به شایعات پایان داد
در یک گردهمایی آنالیز بازار در لندن، ریس جدید نوکیا رجیف سوری اعلام کرده که برنامه‌های این شرکت در چند سال آینده بر روی بخش شبکه، نقشه‌های HERE و کسب و کار تکنولوژی آن خواهد بود.


آقای سوری همچنین با پایان دادن به شایعات ماه‌های اخیر مبنی بر بازگشت این شرکت به بازار تولید دستگاه‌های موبایل گفته که "ما به دنبال بازگشت مستقیم به تولید هندست نیستیم" اما افزوده که "نوکیا در دراز مدت با قراردادهای لایسنس به دنیای مصرف کنندگان معمول بازار یا Consumer ها باز خواهد گشت." به عقیده مدیر جدید این شرکت فنلاندی، برند نوکیا همچنان جزء قدرتمندترین برندهای بازار است و علاقه بسیاری به ورود به دنیای ارائه لایسنس و ادامه موفقیت‌های خود دارد.
در چند ماه گذشته شایعه شده بود که نوکیا به زودی تولید اسمارت فون هایی اندرویدی را آغاز می‌کند.

از سوی دیگر اگرچه رییس این شرکت سالهای اخیر را "دشوار" می‌داند، نوکیا را در دیگر بخش‌های باقی مانده موفق ارزیابی می‌کند. پیشبینی شده که نوکیا در هر سه بخش کسب و کار خود شاهد رشد باشد. مهم‌ترین این بخش‌ها "شبکه" است که به گفته سوری "تا اندازه ای رشدی سریع تر از بازار دارد." نوکیا سرویس نقشه بسیار قدرتمندی چون HERE را هم در اختیار دارد که هر چند قرار نیست به جنگی مستقیم با سرویس نقشه گوگل برود، اما همکاری‌ها با شرکایی چون یاهو، مایکروسافت و آمازون را در این حوزه ادامه خواهد داد.

بخش سخت افزار شرکت نوکیا که مهمترین بخش این کمپانی فنلاندی به شمار می‌رفت، سال گذشته توسط مایکروسافت و به قیمت 7.2 میلیارد دلار خریداری شد. طی این قرارداد تولیدات تمامی دستگاه‌های نوکیا چون اسمارت فون های لومیا به مایکروسافت تعلق گرفت.

مایکروسافت از همین ماه فرآیند حذف برند نوکیا را از دستگاه های تولیدی خود آغاز کرده است. منبع خبر : دیجی کالا

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود