بازگشت نوکیا به صنعت موبایل با یک پرچمدار اندرویدی

چندی پیش مدیران نوکیا در مراسم گزارش مالی کمپانی، درباره بازگشت دوباره به صنعت موبایل صحبت کردند. البته مشخص نیست این شرکت با چه نامی مجددا به فعالیت خود در عرصه موبایل ادامه می‌دهد زیرا شرکت مایکروسافت تا 10 سال آینده حق استفاده از نام نوکیا را خواهد داشت.

بازگشت نوکیا به صنعت موبایل با یک پرچمدار اندرویدی

بنا بر اطلاعاتی که وبسایت‌های چینی منتشر کرده‌اند، تیمی از نوکیا که گوشی N9 را طراحی کرده بودند، درحال کار بر روی یک گوشی جدید هستند. این گوشی قرار است پرچمدار جدید نوکیا به همراه سیستم عامل اندروید باشد.

اگر شما گوشی نوکیا N9 را بخاطر دارید، پس می‌دانید این گوشی زمانی بهترین مدل موجود در بازار بوده و اولین گوشی‌ای به شمار می‌رفت که از سیستم عامل میگو استفاده می‌کرد. سیستم عامل میگو تا حدودی شبیه به اندروید بود و به دلیل پشتیبانی از سنسورهای حرکتی، جذابیت خاصی در آن دوران داشت.

اگرچه حق استفاده از نام نوکیا برای مایکروسافت محفوظ است، اما شرکت نوکیا می‌تواند به طراحی دستگاه‌های خود ادامه داده و آن‌ها با نام دیگری به بازار ارایه دهد.


مبنع خبر: آی تی رسان

نویسنده :

دانشجوی مکانیک و عاشق آی تی , همیشه برای نوشته هایم وقت میگذارم زیرا می‌دانم که یک خواننده خوب ارزش گذاشتن چنین وقتی را دارد...

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود