پیله هایی برای استراحت!


در مکان های شلوغ مانند فرودگاه های بین المللی که با نظم و انضباط دقیقی کنترل می شوند تا کمتر در پرواز ها وقفه به وجود آید مکانی آرام و ساکت برای چند دقیقه استراحت بدون سرو صدای محیط اطراف، نعمتی است که به سختی به دست می آید! اما طراحان با خلق نوعی صندلی که مانند پیله ی کرم ابریشم است مکانی راحت را برای مسافران در مکان های شلوغ به وجود آورده اند.

نام این استراحتگاه Go-Sleep می باشد و به مسافرینی که منتظر پرواز خود هستند اجازه می دهد تا برای مدتی با آرامش خاطر چرت مرغوبی بزنند تا خستگی را از تن بیرون کنند. تا کنون 10 عدد Go-Sleep   در فرودگاه بین المللی ابوظبی نصب و راه اندازی شده است و قرار است تا آخر امسال 35 عدد از این دستگاه را در این فرودگاه راه اندازی کنند، البته طراحی دستگاه هایی مانند Go-Sleep اولین باری نیست که در جهان اجرا می شود و استراحت گاه هایی مانند Mini-Hotel در مکان های عمومی دیگر نقاط جهان هر روزه استفاده می شوند اما ویژگی هایی که Go-sleep دارد این استراحت گاه را اندکی با بقیه متفاوت کرده است.


از ویژگی های برجسته ی این دستگاه می توان به طراحی منحصر به فرد(پیله ای مانند)، تغییر وضعیت صندلی شکل آن به حالت تخت و بلعکس، کرکره ی بالای صندلی که باز و بسته می شود و جلوی نویز ها و آلودگی صوتی و همچنین نور به داخل محفظه جلوگیری می کند. امکانات الکترونیکی دیگری مانند دسترسی به اینترنت، شارژ انواع دستگاه های الکترونیکی مانند موبایل و لپ تاپ نیز در این محفظه وجود دارد.

البته برای استفاده از این دستگاه به ازای هر ساعت استفاده، باید مبلغ 12.25 دلار بپردازید.

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود