با lllumiRoom فضای بصری بازی را از قاب تلویزیون فراتر ببرید


در نمایشگاه CES  گذشته شرکت ماکروسافت از طرح lllumiRoom  خود به عنوان یک طرح مفهومی پرده برداشت، که در این پروژه محدوده ی نمایش بازی ها از صفحه تلویزیون فراتر رفته و در اطراف تلویزیون افکت های تصویری به وسیله ی ویدئو پروژکتور اعمال می شد، اما متاسفانه این شرکت بزرگ در زمینه ی تجهیزات کامپیوتری اطلاعات کاملی با ویدئوی کوتاهی که نمایش داد منتشر نکرد، اما تیمی که بر روی این پروژه در حال کار هستند اخیرا در کنفرانس CHI 2013 که در پاریس برگذار شد اطلاعات زیادی را در رابطه با این پروژه در اختیار گذاشتند که با این طرح می توانند با آن ظاهر اتاق نشیمنتان را عوض کنند!


در نمونه ی اولیه ی ساخت این دستگاه از یک ویدئو پروژکتور InFocus IN126ST  و دستگاه کینکت ماکروسافت استفاده شده بود که در پشت و بالای کاربر قرار می گرفت، اما در ساخت ورژن جدید این دستگاه هدف آن ها بر آن است که کینکت و ویدئو پروژکتور را در یک دستگاه جاسازی کنند و مکان قرار گیری آن را بر روی میز جلوی تلویزیون مابین شخص و تلویزیون قرار دهند.


این دستگاه قادر به سنجیدن محیط اتاق می باشد که به وسیله ی دستگاه کینکت قادر به شناخت رنگ ها و طرح بندی و نحوهی چیدمان فضای جلوی دستگاه و تلویزیون می باشد، با استفاده از اطلاعاتی که از محیط می گیرد مناسب با محیط تصویر را آنالیز کرده و خطوط ی را که باید به تصویر در آورد منظم می کند که در عکس زیر می توان نحوه ی پردازش تصویر را مشاهده کنید.

 


این دستگاه تصاویر محیط بازی را از درون صفحه تلویزیون به محیط اطراف تلویزیون بسط می دهد همچنین افکت های بصری متفاوتی را می تواند اعمال کند به عنوان مثال افکت شلیک و انفجار در بازی های اکشن یا افکت های برف و باران و پاچیده شدن گِل و خاک در بازی های ماشین سواری و رالی و ... .

همان طور که در تصویر زیر مشخص است با استفاده از سیستم پردازش تصویر می توان این افکت ها را فقط بر روی دیوار پشت تلویزیون اعمال کرد و اسباب و اثاثیه ای که در اطراف تلویزون قرار گرفته اند رنگشان عوض و افکتی بر روی آنها اعمال نمی شود.
به وسیله llllumiRoom می توان افکت های متعددی به دکوراسیون اتاق تلویزیون اعمال کرد، به این صورت که رنگ بندی اسباب اثاثیه را عوض کرد و یا اینکه بر روی آنها افکت موج انداخت همانند تصویر زیر.

باید اشاره کرد که این پروژه ی مفهومی مراحل اولیه خود را طی می کند و برنامه ها و افکت های متعددی می توان برای آن ساخت و جایِ پیشرفت زیادی دارد. اما شرکت ماکروسافت در نظر دارد که این دستگاه را در کنسول های Xbox  بعدی خود انبوه سازی و عرضه کند.


نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود