پنج ویژگی برتر ویندوز آبی به ویندوز ۸
در ابتدا بگویم که شما نمی توانید فعلا ویندوز blue را به طور قانونی دانلود کرده و یا ویندوز خود را ارتقا دهید. اگر شما یک شهروند عادی هستید فعلا فقط باید صبر کنید. ما هم دقیقا نمیدانیم تا چه زمانی باید منتظر بمانیم ولی امیدواریم این انتظار به زودی به سر برسد. با آرزوی موفقیت! قابلیت نمایش دو اپلیکیشن در صفحه به صورت مساوی یکی از موضوعات جالبی که ممکن است تاکنون در ویندوز هشت خود به آن برخورده باشید، چسباندن دو برنامه کنار هم است که به شما این امکان را میدهد که به صورت همزمان و در حالت کامل صفحه نمایش (full screen) با آنها کار کنید. تنها نکته ی بدی که در این زمینه وجود داشت، نحوه قرار گیری دو اپلیکیشن به صورت 25 در 75 بود. به این معنی که یک برنامه حجم بیشتری از صفحه نمایش را اشغال میکرد در حالیکه برنامه دیگر بسیار کوچک به نظر میرسید. اما همانگونه که سایت دنیای PC به خوبی بیان کرده است: "تصمیم برای این طراحی ِ ویژه، بسیار احمقانه به نظر می رسید" در ویندوز blue این قابلیت در حالت پیش فرض 50/50 قرار دارد که موقعیت نصف نصف و واقع گرایانه تری را برای کسانی که دوست دارند همزمان با دو برنامه کار کنند به وجود آورده است. با این حساب، این حرکت قدمی به سوی دوستانه تر نمودن محیط صفحه نمایش های لمسی ست. دوستانه تر شدن محیط رایانه وقتی شما به دنبال تغییر در محیط setting ویندوز هشت خود باشید، ممکن است فرآیند درک آن کمی سخت به نظر برسد. اما وقتی ویندوز blue به سراغتان بیاید، آن را ویندوزی مدرن که ساختار آن برمبنای رابطه با کاربر است می یابید. قبل از آمدن ویندوز blue شما مجبور بودید به پایین صفحه روی دسکتاب بروید و نقطه بسیار ریزی را لمس کنید (در صورتی که صفحه نمایش لمسی داشته باشید) درحالیکه ممکن بود شما نخواهید که دستتان به نقاط دیگر صفحه بخورد.

گسترش گزینه های Live Tile:
 از آنجایی که این قابلیت (Live Tile) تغییری بین ویندوز هفت ِ موبایل و ویندوز هشت ِ موبایل بودند، نسخه به روز شده ویندوز هشت یعنی ویندوز blue به شما امکان بیشتری جهت کنترل روی live tile می دهد. دراینجا شما قادر خواهید بود که اندازه مورد نظر خود را از بین اندازه های 4در4 ، 2در4، 2در2 و 2در1 انتخاب کنید. همچنین شما قادر خواهید بود تا رنگ live tile خود را تغییر دهید و در آخر، چه باور کنید یا نه، یک گزینه از میان گزینه های شما پاک شده است و آن انتقال سریع tile ها از محلی به محلی دیگر است. این گزینه در واقع بیش از آنچه که کمک کننده باشد، سد راه ما شده بود. این گزینه همان گزینه ای ست که به وسیله آن یک tile را از محلی به محل دیگر روی صفحه نمایش خود جابجا می کردیم. اگر تاکنون تلاش کرده باشید که یک ضربه کوچک به tile ای زده و آن را نگه داشته باشید، خواهید دید که آن tile به طرف دیگر صفحه نمایش شما پرواز خواهد کرد.(در صفحه نمایش های لمسی جایی فرود می آید که شما انگشتان خود را از روی صفحه برداشته باشید). در ویندوز blue می توانید به وسیله کلیک راست یا نگه داشتن انگشتان خود در یک فضای خالی روی صفحه خود، "customization" یا همان "سفارشی" را قبل ازینکه هرگونه ضربه ای بزنید فعال کنید!
 


برنامه های جدید در ویندوز blue، به عنوان عالی ترین نسخه ی به روز شده ی سیستم عامل، تعدادی برنامه جدید، برای جلب نظر آن دسته از کسانی که می پرسند "خب، با به روز کردن این ویندوز واقعا چه چیز جدیدی به دست می آورم؟!" اضافه شده است. در این ویندوز شما چیزهای کوچک و عجیب و غریبی مثل ماشین حساب جدید، ساعت هشداردهنده، ضبط صدا و .... خواهید یافت. توجه کنید که این قابلیت ها چقدر در یک تبلت و یا گوشی می توانند فوق العاده باشند!

  شخصی سازی:
 برای آن دسته از شمایی که به دنبال تغییر محیط کاربری خود هستید، گزینه شخصی سازی به قسمت جلویی منتقل شده است. دیگر به جای اینکه برای شخصی سازی به قسمت های پیچ در پیچ ویندوز مراجعه کنید می توانید این صفحه را (که بسیار راحت تر شده) بالای قسمت tile ها بیابید. آن را از قسمت راست صفحه نمایش خود به طرف دیگر بکشید و setting آن را دستکاری کرده و به جلو بروید!

نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
11 فروردین 1392 16:58
0
سیستم عامل های دیگه باس لونگ بندازن
پاسخ
8 اردیبهشت 1392 23:45
0
آفلاین
عالی بود. استفاده کردم. ممنون love
پاسخ
14 مهر 1392 19:07
0
خوب بود من راضی ام

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود