اپل در حال ساخت iWatch


بعد از شایعات گوناگون، مبنی بر ساخت iWatch توسط شرکت اپل که در رسانه های پخش شده بود، سایت بلومبرگ اعلام کرد که شرکت اپل با تیمی 100 نفره از کارمندان خود به همراه مدیر ارشد فنی و مهندسی جیمز فاستر در حال حاضر بر روی iWatch کار می کنند، اما هنوز تاریخی برای رونمایی و عرضه این دستگاه مشخص نشده است.
در حال حاضر اطلاعات دقیقی در رابطه با جزئیات iWatch ارائه داده نشده است اما می دانیم که iWatch دارای یک صفحه نمایشگر 1.5 اینچی است، و سیستم عامل آن iOS می باشد و برای ارتباط با سایر دستگاه های اپل دارای بلوتوث و Wi-Fi است. یکی از ویژگی های مهمی که iWatch می تواند داشته باشد، کنترل آن با صحبت کردن یا همان نرم افزار Siri می باشد. به عنوان مثال وقتی که شما در حال رانندگی هستید می توانید فرامین صوتی خود را به iWatch بگویید تا دستورات شما را اجرا کند.


بعضی ها بر این عقیده اند که iWatch وسیله نیست که به کار بیاید و ترجیح می دهند که از ساعت های معمولی استفاده کنند، اما خیلی ها بر این باورند که این دستگاه وسیله ای بیش از یک ساعت معمولی است و علاوه بر نمایش ساعت می توان در آن فایل های صوتی گوش کرد، پیامک ها و ایمیل های خود را چک کرد و به تماس های تلفنی خود جواب داد. با این وجود که سیستم عامل آن iOS می باشد مطمئناً برنامه های کاربردی بسیاری برای این دستگاه نوشته خواهد شد.


البته باید گفت که قبل از اینکه شرکت اپل دست به ساخت این نوع ساعت بزند شرکت های دیگری از این نوع ساعت های هوشمند تولید کرده و به بازار عرضه کرده اند، اما دوستداران تکنولوژی علاقه‌ای به استفاده از این نوع ساعت ها نشان نداده‌اند. با این وجود شرکت اپل از فروش کم این دستگاه ها توسط شرکت های دیگر تجربه نگرفته و خود نیز در حال ساخت یکی از این ساعت هاست. البته اپل تنها در صورتی می تواند مردم را به خرید iWatch ترقیب و تشویق نمایید که در آن از تکنولوژی‌های خارق العاده استفاده کند و با توجه به پیشینه ی تاریخی اپل در این امر, زیاد هم برای این شرکت دور از ذهن نیست!

حال با همه ی این حرف و حدیث ها باید منتظر ماند و دید که iWatch چگونه است . . .


طرح های دیگری از این ساعت را در زیر مشاهده می کنید :
به نظر شما پروژه ی iWatch می تواند مانند دستگاه های دیگری که اپل ساخته است مورد استقبال مردم قرار بگیرد؟

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود