باتری آبی ، شارژری همیشگی


 

مسئله زمانی مطرح می شود که شما در مکانی هستید که هیچ دسترسی به منبع برق شهری ندارید و شارژ گوشی شما رو به اتمام است! راه حل این مسئله را دانشمندان سوئدی با اختراع یک شارژر که منبع آن تنها مقداری آب می باشد حل کرده اند!

نام این دستگاه فوق العاده  PowerTrekk است.


 


 

PowerTrekk قادر است با هر نوع آب از آب دریا ها گرفته تا آب خوراکی، به مدد فعل و انفعالات شیمیایی که بر روی هیدروژن آب و ماده ای شیمیایی به نام سیلیسید سدیم صورت می گیرد ولتاژی به میزان 5 ولت DC تولید کند که بیشینه قدرت خروجی آن 5 وات می باشد. این واکنش شیمیایی دارای عوارض مخرب نیست و تنها حاصل واکنش آب و پودر سیلیسد سدیم، کمی بخار آب می باشد.


این دستگاه با هر 10cc آب می تواند 10 ساعت انرژی برای موبایل تامین کند!

 

 

مزیتی که PowerTrekk نسبت به شارژر های خورشیدی دارد این است که در هر جا که آب باشد می توان از آن استفاده کرد و همان طور که میدانید حدود 70 درصد کره زمین از آب پوشیده شده است و مانند منبع های خورشیدی که محدودیت زیادی برای استفاده از آن ها به دلیل وجود شب و روز و مکان هایی که چند ماهی از سال را در شب سپری می کنند را ندارد، فقط کافی است کمی آب درون مخزن پاورتریک ریخته و با آن دستگاه های مختلفی نظیر موبایل، دوربین، دستگاه های GPS ،تبلت و خلاصه هر دستگاهی که برق آن به وسیله ی کابل USB تامین می شود را شارژ کنید.

 


شرایط استفاده از این دستگاه را می توان در مسافرت ها، شرایط اضطراری مانند سیل و زلزله و ... همچنین در مکان های دور از سیسیتم برق نام برد.

 

 


ابعاد Power Trekk، 66x128x42 mm بوده و وزن آن 240 گرم می باشد و به راحتی درون جیب جا میشه !

قیمت احتمالی این دستگاه 199 یورو می باشد.


نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود